Ох, і покатаю або Навіщо ці скандали?

Улюбленим чоловікам присвячується…

Який чудовий момент – улюблений випив пляшку пива, розслабився на пасажирському сидінні, а його дорогоцінна половинка дбайливо везе його куди тільки він забажає. 🙂

Але що таке?
– Чому ти так нервуєш, милий? – Не переймайся, я бачу, що пора перестроюватися
– Ні, я не “піддам газу”, зараз ця швидкість для мене комфортна.
– Так що ж ти так сучішь ніжками !?))) Я знаю коли гальмувати.
– І не треба смикати кермо, я контролюю ситуацію.
– Коли ти так кричиш, мені здається що для тебе краще було б їздити на автобусі.
– Це я гроблю машину ?! Ти пригадай, скільки ти вбухав в ремонт після свого ДТП.
– Не дури себе, ти теж не в змозі об’їхати всі ямки на наших дорогах.
– Все так погано? Як мене тільки вчили? Так все було добре, поки ти не став командувати що і як мені робити.
– Ти заважаєш мені своїми криками. Мене це відволікає, я збиваюся, засмучуюсь …
– Ну звичайно! Ти ж просто святий і завжди їздиш ідеально.
– У мене поки мало досвіду, все буде, поступово … Згадай себе на початку твоєї кар’єри Шумахера;)
– Так, я розумію як ти хвилюєшся, це ж твоя улюблена Машина (хоча чому це твоя, вона адже наша, забув?)
– Мені так важливо, щоб ти мене похвалив. Невже взагалі нема за що? Я адже тільки вчуся, мені потрібна твоя підтримка.
– Ну да, я поки не досить добре відчуваю габарити, але я ж вчилася на іншій машині, мені треба звикнути.
– Я намагаюся бути акуратною, знаю що ти мене просто з’їси, якщо я раптом подряпаю її. Це, до речі, мене дуже напружує, страх заважає.
– Ну да, тобі соромно зі мною їздити, я тягнуся як “гусак”, іноді глухну в невідповідних місцях, але ж я їду! І є прогрес, з кожною поїздкою у мене виходить все краще і впевненіше (не рахуючи поїздок з тобою, після них я втрачаю віру в себе, тому що зауваження не допомагають, а тільки нервують, я починаю помилятися там, де давно вже цього не роблю )
– Я набираюся досвіду, я акуратна і уважна, намагаюся не повторювати помилок.
– Ти хочеш переконатися, що я добре воджу? Поки рано … З чого б мені добре водити з таким досвідом?

Як все це знайомо … 🙁 Скільки жінок так і відмовилися від водіння, тому що чоловіки (батьки, брати і навіть інструктори) на самому початку вселили їм почуття водійської неповноцінності, нездатності робити це добре. Чому? Адже спочатку вони погоджуються, що дружині треба вчитися водити, навіть купують авто, але після перших спільних поїздок приходять в жах і вже шкодують, що погодилися на цю “авантюру” що ж робити? Як уникнути нервування і все-таки досягти мети? Чому ніжні і люблячі чоловіки перетворюються в злісних церберів? Я вам скажу так – це природна реакція. Треба бути ангелом во плоті щоб бачачи як невміло звертаються з твоєю машиною залишатися спокійним. Здається, що це ж так просто, чому вона робить все не так ?! Адже ніхто не пам’ятає себе в перші поїздки. І вже напевно дружина вам тоді, шановні чоловіки, не кричала під руку з пасажирського сидіння який ви ….(Виберіть будь-яке визначення в міру вихованості;)) що не робите все так, як вона вважає потрібним. Обидві сторони мають рацію по-своєму: жінка хоче керувати, робить спочатку багато помилок, намагається як може, хвилюється, боїться викликати незадоволення чоловіка; чоловік боїться за збереження машини, дивується невмілістю дружини, злиться … А в результаті страждають всі: дружина не розвивається, а деградує від страху і нервозності, чоловік хапається за серце, сивіє завчасно, сварки в машині переносяться додому, для авто підвищується ризик ДТП … Здається що це глухий кут 🙁

А вихід є … І дуже простий – відпустіть її! 🙂 Так-так, саме відпустіть, нехай катається одна. Трохи ризику і багато довіри))

Якщо ви добре керуєте, це зовсім не означає, що ви можете хоч чомусь навчити, це абсолютно окреме мистецтво, потрібні знання психології, педагогіки, багато терпіння, розуміння, сил і часу. Відразу і легко це не буває, треба працювати. На початку під керівництвом професійного інструктора, потім вже жінці самій … Але тільки не з вами! Не заважайте і не робіть собі нерви! Зачекайте, поки вона стане водити добре, нехай прийде впевненість, досвід та тоді навіть ваша цілком зрозуміла надмірно емоційна реакція на найменшу помилку вже не зашкодять, але й мало буде приводів до цього.

Ви скажете, що хочете контролювати ситуацію, бути поруч, допомагати, але це ілюзія: контроль обертається скандалом, допомога – “ведмежою послугою”, а така турбота про збереження машини позбавить жінку можливості навчитися. Навіть якщо і буде ДТП (а у кого їх не буває?), то напевно це буде невелика “подряпина”, тому що учениці обережні і водять повільно. Прийміть той факт, що вміння вашої дружини водити буде щось коштувати: послуги інструктора, можливо невеличкий ремонт, але тільки не ВАШІ НЕРВИ! Прибережіть їх для щасливого сімейного життя 🙂

Повірте моєму досвіду – ті мої учениці, які відразу домовилися з чоловіками, що їздять тільки самі, стали водити добре набагааааато раніше ніж ті, кому “допомагали” улюблені чоловіки)) І це не тому, що чоловіки погані, ні)) просто улюблені чоловіки створені зовсім для іншого;), не треба змішувати особисті відносини і навчання, залиште це професіоналам і самій жінці.

Вона обов’язково впорається. перевірено 🙂