Обережно, ТВАРИНКИ!

Обережно, ТВАРИНКИ!

Автор — Олена Хрустенко.

зебра
Перш ніж почати, я хочу сказати, щоб ви не брали те, про що я тут пишу за аксіому і 100% керівництво до дії! Я просто хочу поділитися цією інформацією на підставі деяких знань психології тварин, особистих спостережень і досвіду (благо він у мене дуже великий).

Отже, я хочу обговорити тему тварин на дорозі. Тему людей (пішоходів) безглуздо піднімати, це банально, Боже борони навіть торкнутися машиною людини! Це не обговорюється. А ось що стосується наших братів менших, то одна частина водіїв не завжди знає що робити, інша нехтує, а деякі вважають, що прибрати кішку або собаку з дороги найпростіше розкотивши їх (бачила і таких).

Почнемо з того, що збити тварину — це погана прикмета (у забобонних водіїв), а корчиться в агонії тварина — жахливе видовище. Працюючи ветеринаром доводилося надавати допомогу тим, хто вижив тваринам після наїзду машиною, іноді доводилося ампутувати лапку.

Так як же уникнути наїзду?

Розглянемо спочатку найбільш часто зустрічаються тварин в місті — це всіма нами улюблені кішки і собаки. Особисто я завжди їм подаю сигнал. Якщо тварина стоїть на узбіччі, то ймовірність того, що воно вирішиться перебігати перед машиною яка подала сигнал, знижується приблизно на 80%. Це особливо стосується собак. Правда бувають неадекватні (власне як і серед людей). Якщо ви бачите собаку, що стоїть вже на дорозі, то, посигнальте, ви допоможете їй визначитися, в який бік ретируватися.

животные на дороге
Іноді доводиться скидати швидкість, але перш ніж натиснути на педаль гальма, не забудьте подивитися в дзеркало заднього виду, щоб не підставити водія автомобіля, що їде позаду (завжди вибирайте з двох зол менше). У разі, якщо ви бачите зграю собак, що біжать уздовж узбіччя або хаотично переміщаються по дорозі, то можливо, це період «собачих весіль» і на сигнал вони можуть взагалі не звернути уваги — вони занадто зайняті! У такій ситуації знижуйте швидкість і чекайте, що вони можуть кинутися під машину. Зустрічаються і особливо інтелектуальні собаки (я знала таку особисто), які переходять дорогу по пішохідному переходу на зелене світло (хоча собаки дальтоніки) орієнтуючись на натовп людей, такі собаки живуть довго! Є особлива категорія собак. Собаки — пугакі! Вони стоять на узбіччі і різко кидаються на машину, нібито намагаючись вкусити за переднє колесо. Це не самогубці, так як вони кидаються не під колесо, а на колесо, гавкають і намагаються наздогнати машину. Шарахатися не треба, так як збоку може йти машина. Сигналити можна, але марно.

Що стосується кішок, то у мене склалося враження, що вони намагаються перебігати дорогу з закритими від жаху очима — пощастить НЕ пощастить, дуже швидко, стрімголов. Я все одно їм сигналю.

Їдемо далі. Передмістя. Проїжджаючи сільську місцевість можна зустріти на дорозі велику рогату худобу (корів), коней, кіз з вівцями і домашню птицю.

Якщо ви бачите на дорозі корову або стадо, навіть не намагайтеся сигналити або якось квапити цих тварин! Я до того як отримала ветеринарну освіту думала, що це тупа,заторможена жвачна! Але це не так, насправді це досить розумна і вдячна тварина, просто до неподобства флегматична. Якщо, звичайно не злити (згадайте родео). Взагалі, коли ви посигналите, швидше за все, корова зупиниться і буде здивовано на вас дивитися. Якщо ви бачите що переганяють через дорогу стадо, то найкраще зупинитися заздалегідь і почекати. Я бачила як один невдалий водій повільно намагався пробиратися крізь натовп корів, так об його машину, коли вона зупинялася, навіть роги чесали.

коні на дорозі
Пару слів про конях. Це моя улюблена тварина і про них я знаю дуже багато. Це перш за все дуже велика і сильна тварина, при цьому короткозора і вельми полохлива! Ніколи не сигнальте коням! Якщо кінь не злякається сигналу, то вона або привчена до гучних звуків, або глуха. Нормальний молодий кінь може від звуку сигналу понести вершника або бричку. Причому ця тварина ще й б’ється задніми ногами (це з приводу цілісності машини).

Дрібна рогата худоба рідко зустрічається на дорозі. Кози, як правило, під наглядом і вони досить кмітливі. Барани, одним словом — барани))), їх поведінка нагадує зграю риб: налякаєш -і ця зграя змінює напрямок, вся!

перешкода на дорозі з птахів
Що стосується домашньої птиці, то гуси та качки вважаються розумними птахами, вони переходять дорогу більш-менш вдумливо, неспішно і їм треба поступатися. А ось за курку навіть штрафу не передбачено, охарактеризувати її поведінку можна українським словом «полохліва», якщо лякається, то біжить завжди в сторону будинку, навіть якщо він на протилежному боці дороги, т. Е. Безбашенно (нагадує деяких пішоходів, правда?)

До речі, про пташок! Один мій знайомий сказав, що ненавидить фазанів і розповів чому. Якось їхав він по кримській дорозі, з узбіччя злітає фазан (а літають вони невисоко, на бриючому польоті) і б’ється об лобове скло. Скло — в непотріб (НЕ розлетілося завдяки захисній плівці, триплекса). Він від несподіванки вилетів на узбіччя і вижив завдяки наїзду на купу піску. Машина перекинулася через дах. У нього ні подряпини, а машина відновленню не підлягала. Ось такі вони — пташки!

Їдемо далі. Дикі тварини. На те вони і дикі, що вискакують бозна звідки і поводяться непередбачувано. У цивілізованих країнах всі швидкісні дороги, типу автобанів, огороджені захисним бар’єром, тому що наїзд на великій швидкості на кабана, косулю або лося призводить до загибелі не тільки тварини, а й водія. У нас, наприклад, в Криму можна зустріти оленя чи косулю на дорозі. Я думаю, що якщо йому посигналити, то швидше за все цей звір злякається і визначиться з напрямком, куди тікати. У будь-якому випадку при зустрічі на дорозі краще скинути швидкість і не намагатися влаштовувати змагання «хто швидше», якщо тварина стане бігти вздовж дороги

Я часто бачу розкатаних лисичок на трасах. Їх тиснуть ті, хто любить їздити по ночах і на великій швидкості. Цей звір просто не встигає втекти. Перебігає, як правило, впоперек дороги, так що якщо не гнати з шаленою швидкістю, то можна уникнути наїзду. А ось зайчики не відрізняються розумом і кмітливістю. Вони іноді намагаються перебігати дорогу не поперек, а уздовж! При світлі фар вони можуть бігти вздовж узбіччя і в одну мить кинутися під колеса, прямо як Анна Кареніна під поїзд. Мені розповів знайомий з Німеччини, як виглядала його машина після наїзду на кабана при швидкості 60 км / ч. Пошкодження було таке, наче це був краш-тест з наїздом на бетонний блок!

Якщо ви бачите на дорозі колючу шкірку, знайте — це був їжачок. Таким дрібним тваринам сигналити марно, вони просто не сприймають машину, що рухається як загрозу, а якщо і сприймають, то в силу свого розміру, не встигають втекти. Коли реакція на висоті, можна пропустити його між коліс і, якщо звірку пощастить, він не встигне добігти до заднього колеса. В Європі навіть дискусії розвивають з приводу — як захистити їжаків від загибелі на дорогах.

На завершення я хочу сказати, що на моїй совісті немає жодного вбитої тварини (тьху, тьху, тьху), але будучи в якості пасажира була свідком як двох «замочили» — собачку і зайчика, вночі на трасі. І я навіть не знаю в тих форс-мажорних обставинах врятувала б мене моя реакція?!

Хочу всім водіям побажати ні цвяха, ні жезла, удачі на дорогах!
удачі на дорозі